מארין ונטורס אינטרנשיונל (MVI), יחד עם החברות סי.אס.איי אושיאן סיינסס (CSA) ואמ.סייס בע"מ (MSeis), יערכו קורס שיכשיר אנשים לתפקידים של תצפיתן מינים מוגנים (PSO – Protected Species Observer) ומפעיל מערכות ניטור אקוסטיות פסיביות (PAM – Passive Acoustic Monitoring operator). אנשים אלה, לכשיוכשרו, יהיו אחראיים על ניתור ויזואלי (PSO) ואקוסטי (PAM) של מינים ימיים מוגנים ועל הקלת הלחץ על מינים אלה בעת סקרים סיסמיים רחוקים מהחוף (Offshore), פיתוח של תשתיות לאנרגיית רוח ופרויקטים של בניה בים.

חברת CSA תספק את ההכשרה ואת ההסמכה לקורס ה-PSO הן לקורס הבסיסי שייערך בכיתה והן לקורס המתקדם שייערך בשטח. חברת MSeis תספק את ההכשרה ואת ההסמכה לקורס ה-PAM הן לקורס הבסיסי והן לקורס המתקדם. צוות מנוסה של MVI יסייע בהעברת התכנים של הקורסים הללו. קורסים בסיסיים ומתקדמים מאפשרים ללומדים אותם להבין בצורה מקיפה ומעמיקה של הנושאים הנלמדים ואת הניסיון בעבודת שטח שלרוב נדרש בשביל לעבוד בפרויקטים. שיטת הניטור האקוסטית עושה שימוש במחשוב מתקדם, הן בהיבט החומרה והן בהיבט התוכנה, ודורשת מהלומדים אותה להיות מקצועיים בתהליכי ההתקנה, התפעול, פתירת הבעיות ושחזור המערכת שנדרשים בתעשייה.

קורסים אלה מאפשרים ללומדים אותם להבין בצורה מקיפה ומעמיקה של הנושאים הנלמדים ואת הניסיון בעבודת שטח

קורסים אלה מיועדים לאנשים המכוונים את עצמם לעבודה רצינית בתעשיית ה-PSO/PAM ושמתעניינים ביונקים ימיים ומעוניינים להרחיב את הכשרתם. תכנית ה-PSO תואמת את הדרישות של הממשל הפדרלי בארה"ב כפי שפורסמו על-ידי הסוכנות לניהול האנרגיה מהאוקיאנוס (BOEM – Bureau of Ocean Energy Management) והסוכנות לבטיחות ואכיפה סביבתית (BSEE – Bureau of Safety and Environmental Enforcement) ואושרו על-ידי שירות הדיג הימי הלאומי (NMFS – National Marine Fisheries Service). בכדי לסייע לסטודנטים שלנו להשיג עבודה וכדי להרחיב את הסמכתם, קורס ה-PSO הבסיסי הציעה הכשרה להיות תצפיתן של תחת-הנהרות (Manatee) מטעם וועדת השימור לדגים וחיות-בר של פלורידה והוראות מעשיות לגבי מערכת הזנת הנתונים הנוגעים לתצפיות על מינים מוגנים בעת ביצוע עבודות תשתית של הכוחות המזויינים של ארה"ב.

הקורסים הבסיסיים בכיתה יערכו בין ה-18 ל-20 באוגוסט, 2019 במרכז לגילויים ימיים, ניו-סמירנה ביץ', פלורידה. ההכשרה בים תיערך ב-21 לאוגוסט, 2019 ברציף המרכז לגילויים ימיים. בשביל פרטים נוספים ורישום, אפשר לבקר ב: https://www.marineventures.com/courses, או ליצור קשר עם בריטני בנט, מנהלת התוכנית -לPSO במשרדי MVI בטלפון: 1-722-410-4132 או באי-מייל: bbennett@marineventures.com.